Hľadanie produktov
Friedl Steinwerke
Shopping City Süd Linea VG4 betónová platňa, bielo Friedl Steinwerke

Povrchové úpravy

Spoločnosť Friedl Steinwerke ponúka elegantné povrchové úpravy. Jemne pieskovaný a/alebo diamantmi leštený povrch dodáva tvárniciam individuálny charakter. K niektorých produktom sa dá pridať aj sľuda, vďaka čomu vznikne pekný trblietavý efekt. Na ochranu povrchu ponúka spoločnosť Friedl Steinwerke impregnáciu produktom Duoprotect DP30 a nanesenie difúzne otvorenej vrstvy Duoprotect DP60. Niektoré produkty už majú vrstvu Duoprotect DP30 z výroby.

Záhradný dizajn Campus VG4, sivá Friedl Steinwerke

Platne s dodatočnou ochranou a individuálnym charakterom

ÚPRAVA V NAJUŠĽACHTILEJŠEJ PODOBE

Friedl Steinwerke

jemné pieskovanie

Pieskovaním guľôčkami z ušľachtilej ocele sa odstráni cementový tmel na povrchu, vďaka čomu vynikne prirodzená farba použitého zrnitého materiálu.

leštenie diamantmi

Diamantovými kefami sa povrch tvárnic strojovo vyleští. Tvárnica vďaka tomu výrazne menej zachytáva nečistoty a dá sa ľahšie očistiť. Povrch získa saténový efekt, je na dotyk jemnejší a chôdza naboso po ňom je mimoriadne príjemná.

Friedl Steinwerke
Triad VG4 kombinovaná dlažba, platina stredme tmavá krištál jemne otryskaná (svetlejšia)) a (platin stredný krištál); Momento múrová tvárnica 60 x 16 x 15 cm, ľadovo sivá tieňovaná

pridanie kryštálov

Pri niektorých produktoch sa pri farbách bez tieňovania dá pridať sľuda, vďaka čomu vznikne na slnku pekný trblietavý efekt. Dodatočným pieskovaním sa dá tento efekt ešte zintenzívniť.

Duoprotect DP30

Duoprotect DP30 je neviditeľná impregnácia, ktorá znižuje zachytávanie nečistôt, uľahčuje čistenie, zlepšuje samočistenie pomocou poveternostných podmienok, zabraňuje rastu rias a machu a zvyšuje odolnosť voči mrazu a posypovej soli a aj trvácnosť farby. Aby zostali tieto vlastnosti zachované, mal by sa Duoprotect DP30 obnovovať v závislosti od namáhania a poveternostných podmienok minimálne každé dva až tri roky*. Obnovenie impregnácie s Duoprotect DP30 nasleduje po dôkladnom vyčistení univerzálnym čistiacim prípravkom T alebo systémovým čistiacim prípravkom Intensiv, ktoré si môžete zakúpiť u nás alebo našich partnerov.

Túto impregnáciu odporúčame pri Classic podlahových platniach, plotoch a múrikoch, zákazník si ju však musí dodatočne naniesť sám.

* Údaje sa vzťahujú na používanie na súkromných terasách a vo vstupných zónach.


Duoprotect Friedl Steinwerke
Friedl Steinwerke

Duoprotect DP60

Duoprotect DP60 je difúzne otvorená transparentná vrstva, ktorá v porovnaní s Duoprotect DP30 ešte lepšie odpudzuje nečistoty a je odolnejšia voči oderu. Červené víno, káva, oleje, tuky, žuvačky a podobné nečistoty sa dajú vďaka produktu Duoprotect DP60 odstrániť ešte jednoduchšie, pričom fľaky je vždy nutné odstrániť čo najskôr.

Nanesená vrstva zvýrazní farebný odtieň a vydrží v priemere päť až šesť rokov* (v závislosti od namáhania). Aby si plochy dlhšie zachovali udržiavaný vzhľad, je potrebné ich z času na čas obnoviť ošetrujúcim prípravkom pre Duoprotect DP60. Pred nanesením ošetrujúceho prípravku je potrebné plochu vyčistiť univerzálnym čistiacim prípravkom T.

* Údaje sa vzťahujú na používanie na súkromných terasách a vo vstupných zónach.